Kategorijos

Stogo dangų medžiagos


filtruoti / rūšiuoti (rodyti)

Stogo dangos medžiaga

Stogo danga – tai išorinis stogo sluoksnis, kurį tiesiogiai veikia oro sąlygos. Mūsų parduotuvės pasiūlyme rasite platų pasirinkimą stogo čerpių, bituminio veltinio, metalinių stogo dangų, metalinių stogo čerpių, trapecijos formos metalo lakštų, medinės čerpės ir bitumas bei visos latakų sistemos, pagamintos iš aliuminio, PVC arba plieno .

Šiuo metu stogus daugiausia dengiame ir keraminėmis čerpėmis, ir betonu. Taip pat galime atskirti plokščius ir profiliuotus lakštus, kartais jie padengiami bituminėmis medžiagomis.

Natūrali stogo danga vadinama šiaudine arba medine skiedra, anksčiau dažnai naudota, šiandien tai brangi ekstravagancija.

Renkantis medžiagą prieš statant namą, atrodytų, kad niekas mūsų neriboja, tačiau reikia atsižvelgti į zonų planą, kuris neprimetins nei stogo spalvos, nei formos.

Pagrindinė danga yra sluoksnis tarp konstrukcijos ir jos dangos. Jo tikslas yra sukurti hidroizoliaciją. Jis atsakingas už lietaus vandens ir vandens garų, prasiskverbusių į šią zoną, nutekėjimą į išorę. Atsižvelgiant į stogo pasvirimo kampą, parenkama atitinkama dangos medžiaga.

Pradėdami darbą ruošiame plokščias lentas, kurios bus klojamos kelių centimetrų intervalais, taip leidžiant dangą vėdinti. Tinkamai paklojus pilnus klojinius po plytelėmis, padidėja konstrukcijos standumas ir, deja, jos išlaidos.

Taip pat verta apsvarstyti galimybę naudoti tinkamą, tinkamo svorio, sandarumo ir standumo stogo dangą. Pabrėžiu, kad ne kiekviena medžiaga tinka kiekvienam viršeliui.

Tinkamai paruošus stogo dangų parametrus, atsižvelgiant į jų svorį, galima suskirstyti į lengvus, vadinamuosius bituminius, t.y. lakštus, kurių dydis neviršija kelių kg/m2, ir sunkiųjų, į kuriuos įeina tiek rečiau naudojamas šiaudinis stogas, tiek šiferis, sveriantis keliasdešimt kg/m2.

Pakeitus dangą, pvz., iš lengvos į sunkią, labai dažnai reikia padidinti gegnių skerspjūvį arba sumažinti atstumą tarp jų. Susidarius tokiai situacijai, verta pasikonsultuoti su tinkamai įgaliotu konstruktoriumi.

Priešingoje situacijoje, t. y. sunkią medžiagą pakeitus lengva medžiaga, mes neturime didelių problemų. Tačiau šį klausimą verta aptarti su profesionalu. Dažnai atsitinka taip, kad, pavyzdžiui, jos parduodamos dideliais lakštais ir metalines čerpes bus sunku išdėlioti ant gana sudėtingos formos stogo.

Statybos metu stogo dangos pagrindas yra grotelės arba lentos. Profiliuotos čerpės ir lakštai yra standūs ir nereikalauja dengimo per visą paviršių, todėl užtenka naudoti grebėstus ir priešpriešinius grebėstus.

Kai renkamės plokščius lakštus, stogo dangą ar bitumines gontas, reikėtų naudoti lentas. Paskutinėms dviem dangoms reikalingas tolygiausias paklotas, geras pasirinkimas bus naudoti dideles medienos plokštes arba, galbūt, kombinuotas įlaidines lentas.

Nesvarbu, kokio tipo stogo yra išskirtinė ar ekonomiška, geriausias pasirinkimas savo klasėje yra patikimų gamintojų gaminys, todėl verta nepražiopsoti kainos, nes stogo danga yra viena iš brangiausių. svarbūs elementai statant namą.