Kategorijos

Vėdinimas ir oro kondicionavimas


filtruoti / rūšiuoti (rodyti)

Vėdinimas ir oro kondicionavimas

Naudojant tinkamą vėdinimo sistemą galima pašalinti užterštą orą ir jį pakeisti grynu oru. Ventiliatoriai gali būti montuojami ant stogo arba patalpų viduje – tačiau čia verta atkreipti dėmesį į triukšmo lygį. Oro kondicionavimas leidžia palaikyti optimalią temperatūrą pastato viduje ir tinkamą oro drėgmę. Oro kondicionierius galima montuoti ant sienos, lubų arba prie grindų.

Vėdinimo ir oro kondicionavimo taikymas

Šiais laikais itin svarbu naudoti tinkamą patalpų vėdinimą tiek gyvenimo ar darbo komforto požiūriu, tiek atsižvelgiant į itin dažnas kvėpavimo takų ligas, tokias kaip alergijos ar astma. Tinkama vėdinimo sistema leidžia efektyviai keistis užterštu oru grynu oru, todėl galime laisviau kvėpuoti – taigi veikti efektyviau. Gerai vėdinamoje patalpoje laiką leisti daug maloniau, o žmogaus smegenys iškart įjungia aukštesnę pavarą, kurios dėka tampame efektyvesni. Tačiau ne visada įmanoma atidaryti langą pagal poreikį ir išvėdinti mūsų kambarį ar biurą. Daugelyje pastatų yra ir rūsiai, kuriuose yra pilnai naudojamos patalpos, be langų. Tokiose situacijose tinkamai parinkta vėdinimo sistema yra pagrindas išvengti „sunkaus“ ​​oro ar blogo kvapo. Kitas puikus XX amžiaus išradimas buvo oro kondicionavimas. Lenkija yra vidutinio klimato zonoje, tačiau jau keletą metų mūsų šalyje galime stebėti reikšmingų oro anomalijų. Vasaros dažnai būna labai karštos, o kai kuriomis dienomis temperatūra mums beveik nepakeliama. Vakarų Europoje, kur vyrauja subtropinis klimatas ir didžiąją metų dalį temperatūra nenukrenta žemiau 20 °C, oro kondicionavimas yra praktiškai pagrindinis kiekvieno namo, buto ar biuro elementas. Lenkijos biuruose ir darbo vietose kondicionieriai taip pat tapo praktiškai pagrindu, tačiau privačiose patalpose jie vis dar gana retai įrengiami. Dėl besitęsiančios karštų vasaros mėnesių tendencijos šiuos įrenginius perka vis daugiau žmonių. Kondicionieriai leidžia palaikyti pasirinktą temperatūrą patalpoje ir laisvai valdyti aukštyn arba žemyn. Klausimas, kaip greitai patalpoje pasiekia įvestą temperatūrą, priklauso nuo įrenginio tipo, patalpų dydžio ir lauko temperatūros. Kuo šilčiau lauke ir kuo labiau šildoma patalpa, tuo ilgiau užtruks atvėsti. Šiuo metukondicionieriai pasižymi itin plačia spalvų gama ir šiuolaikišku dizainu, todėl juos galima priderinti prie interjero dizaino ir neatrodys kaip negraži „dėžė“, pakabinta virš lauko durų. Taip pat oro kondicionieriaus montavimo vieta gali būti visiškai savavališka, dažniausiai jie matomi po lubomis, tačiau gali būti montuojami ir arčiau grindų, taip pat ant pačių lubų – šie dažniausiai būna didelėse konferencijų salėse ar restoranuose.< /p>

Tiek tinkama patalpos vėdinimas, tiek didesniam komfortui įrengtas kondicionierius suteikia patogias sąlygas darbui, mokymuisi ar tiesiog kasdieniam gyvenimui. Švarus, tinkamai drėkintas oras ir optimali temperatūra tikrai pašalins galvos skausmą ir negalavimą, o tai tikrai lengva, kai patalpoje tvanku ir per šilta. Taip pat miego kokybė tikrai bus daug geresnė gerai vėdinamoje patalpoje, o pabudimas – daug malonesnis. Verta pasvarstyti savo namų ūkio narių ar darbuotojų gyvenimo komforto gerinimo kontekste, juolab, kad minėti įrenginiai nebėra tokie brangūs kaip prieš metus, kai buvo tik pristatyti rinkai.